Önümüzdeki haftadan itibaren Apple mağazalarında yer alacak Apple AirPods, internet üzerinden satışa sunuldu.

Apple bugün AirPods’un Apple.com/tr adresinden online olarak sipariş edilebileceğini ve önümüzdeki hafta müşterilere teslim edilmeye başlayacağını ve Apple Store’larda, Apple Yetkili Satıcılarında ve belirli iletişim operatörlerinde satışa sunulacağını duyurdu.

AirPods, şarj kutusu iPhone’unu yakınındayken açıldığında tek dokunuşla Apple Watch, iPad ve Mac de dahil olmak üzere, iCloud hesabına bağlı tüm aygıtlara bağlanıyor. Sensörler, AirPods’un kulakta olup olmadığını algılıyor ve müziği otomatik olarak oynatabiliyor ve duraklatabiliyor. AirPods’a çift tıklandığında ise Siri etkinleşiyor. Siri ile dinlemek istenen parça seçilebiliyor, müzik kontrol edebiliyor, yol tarifleri alınabiliyor, telefon görüşmeleri yapılabiliyor veya diğer Siri görevleri yerine getirilebiliyor.airpods_floating

AirPods tek bir şarjla beş saate kadar dinleme süresi sunarken, şarj kutusu ise cihazın birçok kez şarj edilerek toplam 24 saatten fazla dinleme süresi sunmasını sağlıyor.

AirPods, şarj kutusuyla birlikte Apple.com/tr adresinden 779,00 TL fiyatla satın alınabiliyor. Önümüzdeki hafta müşterilere telim edilmeye başlanacak ve Apple Store’lar, Apple Yetkili Satıcıları ve belirli iletişim operatörlerinde satışa sunulacak.

Paylaş