Apple, saniyede 10 GB civarında bant genişliği sunan fakat fiziksel koşullardan çok fazla etkilendiği için kullanım mesafesi kısıtlı olan milimetrik dalga bantlarını test edebilmek için ilk büyük adımı Mayıs ayında Federal İletişim Kurulu’ndan aldığı lisansla atmıştı.

Şimdi ise son olarak ortaya çıkan bilgilere göre Apple, 5G teknolojisini milimetrik dalga bantlarını kullanarak Cupertino, California ve Milpitas yakınlarındaki Apple tarafından kontrolü yapılacak iki nokta arasında iletişim kurarak test edecek. 28 ve 39 GHz bant aralığını kullanarak yapılacak testler sırasında Apple’ı sürekli kontrol edecek olan Federal İletişim Kurulu, testlerin en fazla bir yıl süreceğini ve güvenliğinde sağlanacağını belirtti.

5G testleri için henüz tamamen bilgi verilmedi. Ancak 28 GHz bandı, dünyadan uzaya aktarımlar için kullanılıyor. Yani Apple’ın kısa bir zaman önce uydu uzmanlığı alanında araştırma yapacak eleman alımı yapmasıyla birlikte bu testleri herhangi bir uydu kontrolü adına yapmış olma olasılığının olduğu düşünülüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here