AOC, 27 inç kavisli, Full HD oyun monitörü AG272FCX modelinin bir üst modeli AOC AGON AG272FCX6’yı piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Panelde 165 Hz’de ve 1 ms tepki süresi ile, hareket bulanıklığının etkisi fark edilir ölçüde azaltılıyor. MVA panelinin 3000:1 kontrast oranı derin siyahlar, canlı renkler sunuyor ve sRGB renk gamının %100’ünü kapsıyor. Monitör, arkasında yer alan kanat şeklindeki vurgulara ve üç yoğunluk düzeyine sahip kırmızı, yeşil ve mavi LED’ler ile sunuluyor. Tamamen ergonomik ayağı, eğilme ve sağa sola dönmenin yanı sıra 110 mm yükseklik ayarı da sunarak monitörün kişiselleştirilmesine katkı sağlıyor.

Kutuya dahil, QuickSwitch kablolu kumanda ise ekranın altındaki 5’li joystick’i kullanarak OSD ile uğraşmadan, AOC Oyun Modlarına (FPS, Yarış ya da RTS için ve üç özelleştirilebilir önayar ile) hızlı erişim sağlıyor. Ayağın tasarımına dahil edilmiş taşıma kolu ve kablo yönetimi ise kolay taşınabilirliği sağlıyor ve görünür bir yayıntı olmadan, daha temiz bir masa yaratıyor.

Oyuncular, AG272FCX6 modelinin AOC Gölge Kontrolü özelliğini kullanarak ayrıntıları daha iyi görebilmek için gölgede kalan karanlık alanları görüntünün geri kalanını etkilemeden aydınlatabilirler ya da parlak alanları karartabilirler. Üstelik, oyuncuların saatlerce rahat bir şekile oyun oynayabilmelerini sağlayabilmek için, AOC Flicker-Free Teknolojisi de titreşimi ortadan kaldırıyor. Düşük Mavi Işık modu mavi ışığı azaltarak gözleri daha az rahatsız edip daha az yoruyor.

AG272FCX6 modelinin 2 adet HDMI portu, 1 adet DisplayPort ve 1 adet VGA girişinin yanı sıra sahip olduğu 2 adet USB 3.0 portu da çoklu kaynakların bağlanabilmesini sağlıyor. Ses dosyaları, ya AG272FCX6’nın stereo hoparlörleri üzerinden (2x3W) ya da arkadaki line-out/kulaklık çıkışından yürütülebilir.

AOC’nin AGON AG272FCX6 modeli, Nisan 2019’da 399 dolardan satışa çıkacak.

Paylaş