QHD çözünürlüğe sahip (2560×1440) kavisli (1800R) TN panel ile donatılmış 27 inçlik (68.6 cm) AG273QCG, Nvidia G-SYNC’i ve devasa 165 Hz’lik daha yüksek bir yenileme oranını ve 1 ms’lik tepki süresini destekliyor. Desteklenen Nvidia GPU’ların kullanıcıları, monitörün yenileme oranını kırılmayı ve tutukluğu ortadan kaldırmak ve GPU’larının kare hızı ile eşleştirmek için G-SYNC’i etkinleştirebilirler. 400 nitlik yüksek parlaklığı, monitörün parlak bir şekilde aydınlatılmış odalarda bile kullanılabilmesini sağlıyor. DTS’e sahip 2 vatlık iki dahili hoparlör, tüm görsel-işitsel paketi tamamlıyor.

Öte yandan, 27 inçlik (68.6 cm) HDR (High Dynamic Range- Yüksek Dinamik Aralık) monitörü AG273QCX, benzer biçimde 144 Hz yenileme oranına sahip QHD çözünürlüklü, kavisli (1800R) VA paneli ile donatıldı. 400 nitlik yüksek parlaklığı sayesinde, ekran HDR standardı VESA DisplayHDR 400’ü destekliyor. HDR’a eşlik etmesi için de, HDR’ın ton haritalamasından kaynaklanan girdi gecikmesini azaltmak ve hem kırılmayı hem de tutukluğu ortadan kaldırmak ve Low Framerate Compensation (LFC – Düşük Kare Hızı Telafisi) için AMD FreeSync 2 HDR’a sahip. VA panelinin 3000:1 statik kontrast oranı ve %90 DCI-P3 renk gamı kapsamı, görselleri derin siyahlar ve canlı renkler ile hayata taşıyor, bir yandan da 178°/178° geniş görüntüleme açıları sunuyor. 1 ms’lik tepki süresi ile yüksek yanıt verebilirlik garanti ediliyor.

Artık her iki monitör de, akıcı çoklu monitör kurulumlarını sağlayan, 3 taraftan da çerçevesiz bir panele sahip. Üstelik monitörler çok da ergonomik, ayrıca sağa sola dönme ve eğme seçeneklerinin yanı sıra 110 mm yükseklik ayarı da sunuyorlar. Panelin arkasındaki AGON Game Lights (Oyun Işıkları), 100.000’den fazla renk ile oldukça kişiye özel hale getirilebiliyor. AGON Oyun Işıkları ayrıca oynanabilirliğe göre değişime de uyarlanabiliyor.

AG273QCG modelinin kırmızı, şık açılı ayağı ve AG273QCX modelinin gümüş renkli ayağı, masanın üstünde fazla yer kaplamadan sağlam bir şekilde masaya yerleşiyor. Her iki ekrandaki 1800R’lık kavis, hem sürükleyiciliği artırıyor. Önceki AGON monitörlerinin aşina olduğumuz toplanabilir kulaklık askısı ikiye katlandı, artık iki tarafta da bir tane var. Kolay kurulum ve sökme için ise (turnuvalar, LAN partileri vs.) ayak, herhangi bir vida olmadan tek tıklamalı bir mekanizma ile monte edilebilir, taşıma kolu da kolayca taşınmasını sağlıyor. AG273QCX’in yeniden tasarlanmış, zarif, kablolu uzaktan kumandası, AOC Game Pad de, çeşitli OSD ayarlarının kolayca yapılabilmesini sağlıyor.

AOC’nin AG273QCX ve AG273QCG modellerinin tüketici tarafından tavsiye edilen peraken fiyatları ise sırasıyla 799 ve 909 dolar .

Paylaş