Yurt dışına çıkması gerekip de yabancı dil bilmeyenler ya da bildiği yabancı dille oradaki insanların dilinin uyuşmaması gibi durumlarda hayat kurtaracak olan kulaklık Lingmo Translate One2One kullanıcılara karşıdan söylenen bir şeyin önceden çevrilmesine istenen dile anında çeviri yapmayı vadediyor.

Lingmo Translate One2One, içinde bulundurduğu otomatik öğrenme teknolojisi IBM Watson sayesinde konuşulanları 3-5 saniye gibi kısa bir sürede çevirip kullanıcının kulağındaki kulaklığa aktarabiliyor. Üstelik içinde bulundurduğu yerleşik 3G bağlantısı sayesinde kulaklığın herhangi bir mobil cihaza bağlanmasına gerek kalmıyor.

Kulaklık şimdilik çok fazla dil desteği sunmuyor fakat dünya çapında en yaygın dillerin (ABD İngilizcesi, İngiltere İngilizcesi, Almanca, Fransızca, İtalyanca, Japonca, Çince, İspanyolca, Portekizce) desteğini sunuyor. Avustralyalı şirket Lingmo, yüzde 85 oranında doğru çeviri yapan kulaklığın kullanıldıkça otomatik öğrenme sistemiyle daha iyi çeviriler yapabileceğini söylüyor.

Kulaklık şu an yurtdışında 170 dolar fiyat etiketine sahip. Henüz satışa sunulmayan ülkelere önümüzdeki ay sevkiyatın başlayacağı söyleniyor.

Paylaş