Bildiğiniz gibi Android’in kurucusu Andy Rubin, geçtiğimiz yıllarda Google’daki işinden ayrılarak kendi teknoloji şirketi Essential’i kurmuş ve bu yıl şirketin ilk akıllı telefonu Essential Phone’u duyurmuştu.

Sunduğu özelliklerle kısa süre içinde büyük bir yankı uyandıran Essential Phone, özellikle çerçevesiz tasarımı ve uygun fiyatıyla öne çıkarken bir anda işler tersine dönmüş ve Essential, gelen binlerce Essential Phone siparişini günlerce teslim edememişti. Birçok Essential müşterisi telefonunu 1 aydır teslim alamadığını belirtirken Essential şirketindeki bu kötü gidişat istifa haberlerini de beraberinde getirmeye başladı.

Essential şirketinin lokomotif isimlerinden Essential Başkan Vekili Brian Wallace, istifasını duyurdu. Essential Phone’da en çok emeği geçen isimlerden biri olan Wallace, artık Essential’de çalışmayacak. Öte yandan Wallace’nin istifa nedeni henüz resmi olarak açıklanmasa da bu istifa kararının Essential Phone teslimatlarının yapılamamasıyla bağlantılı olduğu düşünülüyor.

Şu anda genel olarak baktığımızda Essential’in geleceği pek de parlak görünmüyor. Peki Andy Rubin’den gelecek bir hamle şirketteki işleri tekrar yoluna sokabilecek mi? Hep birlikte göreceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here