Hatırlayacağınız üzere Android’in kurucusu Andy Rubin, 2014 yılında Android’teki yöneticilik görevinden ayrılarak kendi şirketi Essential’i kurmuştu. Akıllı telefon dünyasında devrim yaratmayı planlayan Andy Rubin, ilk akıllı telefonu Essential Phone‘u da geçtiğimiz ay tanıtmıştı ve biz de bunun haberini sizlere aktarmıştık. Şimdi ise Essential ile ilgili güzel bir haber geldi.

Ürettiği ‘Essential Phone’ modeli şimdilik sadece ABD’de satılacak olmasına rağmen Essential şirketi, Apple’ın iPhone’larını da üreten dünyanın en meşhur teknoloji şirketlerinden Foxconn‘dan ve Çinli Tencent‘ten de yatırım almıştı. Şimdi ise gelen bir haber, Essential’in Essential Phone lansmanından sonra 300 milyon dolar daha yatırım aldığını ortaya çıkardı.

Essential Phone lansmanının hemen ardından Essential şirketinin değeri 900 milyon doları geçerken, şirket daha akıllı telefonunu pazara sunmadan 1 milyar dolar değerlemeye fazlasıyla yaklaştı. Öyle ki gelecek en ufak bir yatırım Essenital’in 1 milyar dolar değerlemeli ‘unicorn’ bir girişim olmasını sağlayacak.

Android’in kurucusu Andy Rubin’in devrimsel telefonu Essential Phone’un başarılı olup olmayacağını ise hep birlikte göreceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here