Genel

Android Wear 2.0 Tanıtıldı

9 Şubat 2017
42 Görüntülenme

Google’ın ilk sürümünü 2014’te tanıttığı Android Wear’ın ikinci versiyonu uzun bekleyişin ardından karşımızda. Geride kalan 3 yılda Apple Watch ile rekabetin oldukça geliştiği akıllı saat pazarında Google, Android Wear 2.0 ile rakiplerini yakalıyor.


Tamamen yeniden tasarlanan işletim sistemi arayüzün hem daha kolay görülmesi hem de daha uzun batarya süresi için karanlık renkler kullanılıyor. İlk sürümde zor olan menüler arası navigasyon, daha az hareketle istenilen uygulama yada menüye ulaşılabilecek şekilde tasarlanarak kullanıcı dostu hale geliyor.

Credit

Android Wear 2.0’ın en çok dikkat çeken özelliği Google Asistan oldu. Google Pixel ile tanıtılan kişisel asistan, üçüncü parti uygulamalarla etkileşime geçerek kullanıcının işini kolaylaştırıyor. Örneğin kullanıcılar Google Asistan ile konuşarak akıllı ev aletlerini kontrol edebiliyor, Uber çağırabiliyor yada rezervasyon yaptırabiliyor. Ayrıca Asistan’ın gelişmiş içerik anlama özelliği sayesinde soruları yanıtlayabiliyor.


Kullanıcıların kendi kadranlarını daha çok kişilleştirebilmesi için ise bu kadranlara destekleyen tüm programların verileri yerleştirilebiliyor. Ayrıca kullanıcılar isterlerse birden fazla kadran tasarlayarak evde, işte, okulda farklı bilgileri görebiliyorlar.

2.0 versiyonu ile geliştirilen bir diğer özellik ise mesajlaşma. Artık mesajlara akıllı saat üzerinden daha kolay cevap verilebiliyor. Kullanıcılar klavyeyi kullanabiliyor, harfleri çizebiliyor yada Google’ın sunduğu otomatik cevapları kullanabiliyor.


İşletim sistemi, 2.0 versiyonu ile ilk kez akıllı saatlerin Google Play Store’a direkt erişimini sağlıyor. Böylece kullanıcılar uygulamaları telefonlarını kullanmadan da akıllı saatlerine yükleyebiliyor.

Credit

Android Wear 2.0’ı kullanan ilk akıllı saatler olacak LG’nin Watch Sport ve Watch Style modelleri ise kullanıcılara farklı fiyatlarıyla farklı kullanım deneyimleri sunmayı hedefliyor. 249$’lık satış fiyatıyla LG Watch Style’da kalp ritmi sensörü, GPS, NFC ve LTE bağlantıları bulunmuyor. 349$ fiyat etiketiyle satışa çıkacak olan LG Watch Sport ise bünyesinde bulundurduğu kalp ritmi sensörü, GPS, NFC, LTE, WiFi gibi özelliklerle kullanıcılara daha gelişmiş bir deneyim sunuyor.

İlginizi çekebilir

Apple, bazı MacBook’ların bataryalarını ücretsiz değiştirecek
Donanım
18 okunma
Donanım
18 okunma

Apple, bazı MacBook’ların bataryalarını ücretsiz değiştirecek

Haber Merkezi - 21 Nisan 2018

Apple, bazı MacBook Pro’larda batarya sorun keşfettiklerini açıkladı. Cupertinolu şirket, sorunun meydana geldiği bilgisayarlardaki bataryaları ücretsiz olarak değiştirecek. Apple, sınırlı…

Microsoft artık Windows’lu akıllı telefonları satmıyor
Mobil
183 okunma
Mobil
183 okunma

Microsoft artık Windows’lu akıllı telefonları satmıyor

Mert Yamak - 20 Nisan 2018

Microsoft'un geliştirmek için yoğun çaba harcadığı ancak uygulama yetersizliği başta olmak üzere çeşitli sıkıntılar nedeniyle devam ettiremediği mobil işletim sistemi…

Stokları tükenen Honor 7X ve Honor 9 Lite yeniden satışa çıktı!
Mobil
215 okunma
Mobil
215 okunma

Stokları tükenen Honor 7X ve Honor 9 Lite yeniden satışa çıktı!

Mert Yamak - 20 Nisan 2018

Bir süre önce Honor 7X ve Honor 9 Lite modelleriyle Türk akıllı telefon pazarına giriş yapan Huawei'nin alt şirketi Honor,…

Yorum yap