Geçtiğimiz yıl duyurusunu gerçekleştirdiği akıllı telefon modelleriyle mobil dünyaya sıkı bir dönüş yapan Nokia, Twitter hesabı üzerinden yeni Android P güncellemesini alacak telefonlarıyla ilgili önemli açıklamada bulundu.

Bir Twitter kullanıcısının “2017 model Nokia 5 ve Nokia 6 modelleri Android P alacak mı?” sorusu üzerine Nokia markasının sahibi olan HMD Global yöneticisi Juho Sarvikas, “Evet, alacak” yanıtını verdi. Sarvikas’ın verdiği yanıt, 2017 yılında tanıtılan Nokia 5, Nokia 6 ve Nokia 8 modellerinin Android 9.0 olması beklenen Android P güncellemesini alacağını işaret ediyor.

Nokia güncelleme konusunda bir hayli iddialı

Hatırlayacağınız üzere HMD Global, Android 7.0 ile duyurduğu Nokia markalı akıllı telefonlarına Android 8.0 Oreo’nun çıkmasıyla birlikte hızlı bir şekilde yeni sürüm güncellemesini vermişti. Aynı zamanda telefonları için güvenlik güncellemelerini de hızlı bir şekilde yayınlıyor olması, Nokia’nın onlarca rakibine göre güncelleme konusunda ne kadar iddialı olduğunu gösteriyor.

Hal böyle olunca da muhtemelen Nokia, Android P modelini 2017 ve 2018 yılında duyurduğu orta ve üst seviye tüm telefonları için hızlı bir şekilde yayınlayacak. Öte yandan Nokia 2 ve Nokia 3 gibi giriş seviyesi HMD Global telefonları için güncellemenin verilip verilmeyeceği hala bilinmiyor.

Paylaş