2019’da gelecek iPhone modellerinin kamera sayısındaki artıştan başka, iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR ile ortaya konan formüle göre az değişiklikle geleceği tahmin ediliyor. Mizuho analistleri de diğer endüstri gözlemcilerinin görüşlerine katılıyor gibi.

2019 serisi, ekran boyutu, çözünürlük ve dış görünüm için 2018 modelleriyle benzer özelliklere sahip olacak. İki OLED modelinden ve bir LCD sürümden oluşacak. Ekranlarda Force Touch’ın iPhone XS ve XS Max modellerinden çıkarılması ve “potansiyel olarak biraz daha dar çerçeveler” ile gelmesi bekleniyor.

Dışta herhangi bir değişiklik olması beklenmiyor, TrueDepth kamera çentiği kaldığı düşünüldüğünde, uygulama işlemcisi “sadece küçük değişikliklerle” 7 nanometre işlemcisi olacak . Beklendiği gibi, 2019 modellerinde 5G uyumluluğunun ortaya çıkmadığı düşünülüyor.

LCD modelinde çift kamera kurulumu varken, OLED modelleri daha önce söylentilere göre üçlü kamera düzenine sahip olacak. Sensör boyutu, 2018 serisiyle aynı ve 12 megapiksel çözünürlükte olacak, ana ve üçüncü kameralarda optik görüntü sabitleme varken, ikinci kamera 120 sabit odaklı süper geniş açılı lens gelecek.

6.06 inç LCD modelinde ana ekran olarak Japon Display, LG Display veya Sharp bulunacak. Daha küçük 5.85 inç ve 6.46 inç OLED sürümleri için LG Display ve Samsung Display ortaklaşa çalışacak.

Paylaş