Geçtiğimiz akşam saatlerinde uluslararası haber kaynakları tarafından paylaşılan bilgilere göre, Amerika Birleşik Devletleri’nin Florida eyaletindeki bir alışveriş merkezinde düzenlenen espor turnuvası esnasında silahlı saldırı düzenlendi.

Jacksonville Landing’te gerçekleşen olaylarda onlarca kişi aynı anda popüler Amerikan futbolu oyunu Madden NFL‘i çevreye ateş açmaya başlayan bir saldırgan dört kişinin canına mal oldu. Hayatını kaybedenlerin dışında on kişi yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

Saldırı esnasıyla ilgili henüz bir güvenlik kamerası kaydı paylaşılmazken saldırının yapıldığı an oyuncular, Madden NFL turnuvası için video kaydındaydı. Sadece oyun görüntüsü yer alsa da çatışma seslerinin duyulduğu video kaydı bile olayın ciddiyetini gözler önüne seriyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Jacksonville Polis Departmanı ise insanların ölümüne neden olan saldırganın cansız bir şekilde ele geçirildiğini belirtirken saldırganın tek başına olup olmadığıyla ilgili araştırmaların sürdüğünü belirtti.

Saldırı anında olaya ilişkin seslerin duyulduğu oyun videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz:

Paylaş