İnternetden alışveriş denilince akla ilk gelen firmalardan biri olan Amazon kullanıcıların ürünleri deneyerek alabilmesi için yeni sisteme geçmeye hazırlanıyor.

Prime Wardrobe adındaki bu yeni sisteme geçmeye hazırlanan firma müşterilerinin giyim kategorisindeki ürünleri müşterilerinin önce deneyip daha sonra ödeme yapabilmelerini sağlıyor olacak. Açıklamalara göre sistem sitedeki giyim, ayakkabı ve aksesuar ürünlerinden en az 3 ürün seçmeleri gerekmekte. Seçilen bu ürünler alıcıya ulaştıktan 7 gün içinde ürünlerden beğenmedikleri ürünü ya da ürünleri geri iade edebilecek.

Yeni gelcek bu sistemi sadece Amazon Prime kullanıcıları faydalanabilecek. Birçok dünya markasının ürünlerini bu yol ile satın alabilecek müşteriler 3-4 ürün aldıklarında %10.5 daha fazla ürün alımlarında ise %20’lik bir indirime sahip olacakalar.

Bu yeni sistem ile Amazon’un birçok müşterinin mağdur kalmasını engelleyecek gibi duruyor. Sadece bununla kalmayıp giyim sektöründe de gayet başarılı bir konuma ulaşacak gibi duruyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here