Bildiğiniz gibi çok kısa bir süre önce dünyanın en büyük e-ticaret devlerinden Amazon’un orta doğu bölgesine yaptığı yatırımları arttırdığı ve Türkiye pazarında da faaliyet göstermek için Hepsiburada.com’u satın alabileceği gündeme gelmişti. Hepsiburada yöneticileri şirketin Amazon’a satışıyla ilgili bir açıklama yapmaktan kaçınsalar da yeni bir ortak aradıklarının ya da Hepsiburada’yı satabileceklerinin mesajını vermişti.

Şirketin satışıyla ilgili süreç hala netleşmemişken Hepsiburada, bugün yaptığı bir basın duyurusuyla birlikte CEO değişikliğine gittiğini duyurdu. Bir süredir Hepsiburada’nın yönetim kurulunda yer alan Hein Pretorius, şirketin yeni CEO’su olarak atandı.

Hein Pretorius Kimdir?

Hein Pretorius, Güney Afrika’nın ilk e-ticaret markası Kalahari.com’u kurdu. İnternet ve teknoloji grubu Naspers’da çeşitli üst düzey yöneticilik görevlerinin ardından Naspers Avrupa’nın CEO’su olan Pretorius, bir diğer teknoloji şirketi The Allegro Group’ta da CEO olarak hizmet sundu.

Seamless Distribution AB, PhotoBox Group, The Cloakroom, Mail.ru, Allegro Group, Nimbuzz, Netretail, eMag ve Ricardo Group gibi birçok teknoloji şirketinin yönetim kurullarında görev alan Hein Pretorius, halen Spil Games Group ve e-ticaret platformu Wehkamp’ta yönetim kurulu başkanlığı ve üyeliği görevlerini sürdürmekte.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here