Mesajlaşma uygulamaları dediğimizde Facebook Messenger ve WhatsApp’ın bu alanda açık ara lider olduğunu, piyasaya çıkan yeni rakiplerinin bu uygulamalar karşısında pek de şans bulamadığını biliyoruz. Öyle ki Google, önce Hangouts daha sonra kullanıcılar arası mesajlaşmayı hedefleyen Google Allo uygulamalarıyla bu alanda Facebook’a rakip olmaya çalıştı ancak istediği başarıyı elde edemedi. Microsoft’un Skype’ı da kurumsal kullanıcılarıyla sınırlı kalarak, rutin hayatta kullanılan uygulama olma niteliğini mobil platformlarda kaybetti.

Microsoft ve Google gibi devlerin bu başarısızlığından sonra şimdi de diğer bir teknoloji devi Amazon, ortaya çıkan bilgilere göre kendi mesajlaşma uygulaması Anytime‘ı geliştiriyor. Amazon, bu servisi farklı kılacak şeyin ise Amazon e-ticaret platformu ile entegrasyonu ve akıllı asistan Alexa’nın bu uygulamada kullanılabilecek olmasını gösteriyor.

Henüz Anytime uygulamasının ilk olarak ne zaman yayınlanacağına dair bir bilgi yok ancak görünüşe göre Amazon, WhatsApp’ın basitliğine kıyasla Anytime’ı daha zengin özelliklerle kullanıcılara sunacak ve böylelikle kullanıcıları basitlik mi yoksa zengin içerik mi konusunda tercih yapma durumunda bırakacak.

Yeni Amazon Anytime’ın bu yılın sonuna doğru yayınlanması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here