Dünyanın en büyük e-ticaret sitelerinden biri olan Amazon, Amazon Prime servisine özel olarak hazırladığı kampanyasında Nokia’nın ABD’de de satışa sunduğu ilk Android telefonu Nokia 6’yı piyasa fiyatından 80 dolar daha ucuza satacağını duyurdu.

Nokia 6’nın ABD’deki satış fiyatı 229 dolar olarak belirlenmişken Amazon Prime kullanıcıları Nokia 6’yı peşin olarak 49 dolar indirimle 180 dolara satın alabilecek. Amazon Prime aboneliğinin yanında kontratlı olarak Nokia 6’yı satın almak isteyenlerse toplamda 80 dolara varan indirimden faydalanabilecek.

Peki Amazon’un bu indirimi yapmasının nedeni ne?

Amazon Prime hizmeti pek de pahalı bir hizmet değil. Öyle ki ABD’deki yüzbinlerce Amazon müşterisi Amazon Prime hizmetinden yararlanıyor bu nedenle de Nokia 6 modelindeki indirimin amacı aslında Amazon Prime abonelerini arttırmak değil. Amazon, bu indirim karşılığında Nokia 6 cihazınızda size reklam bildirimleri göstermeyi istiyor. Yani telefonu indirimden yararlanarak satın alacak kulllanıcılar kilit ekranında Amazon Prime teklifleriyle ve reklam nitelikli Amazon içerikleriyle karşılaşacak.

Nokia 3, Nokia 5 ve Nokia 6 modelleri Türkiye’de satışa çıkıyor. Cihazların fiyatları ve detaylar için bu haberimizi ziyaret edin!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here