Dünyanın en büyük ekonomisine sahip 19 ülkenin ve Avrupa Birliği Komisyonu’nun katıldığı ve dünyayı ilgilendiren ekonomik sorunların tartışıldığı G20 Zirvesi, bu yıl 7-8 Temmuz 2017 tarihlerinde Almanya’nın Hamburg kentinde gerçekleştirecek.

Tüm dünyanın gözü bu zirveye çevrilirken ve bu zirve dünya ekonomisinin gidişatı açısından lokomotif görevi görürken elbette ki kötü niyetli kişiler, devletler ya da hacker grupları tarafından G20 Zirvesi’nde aksaklık yaşanması için Almanya’ya yönelik siber saldırı gerçekleştirileceği tahmin ediliyor. Son günlerde Almanya’da gerçekleştirilen G20 protestoları da bu siber saldırıların habercisi olarak görülüyor.

Bu durumun önüne geçerek G20 Zirvesi’ne etki edecek saldırılarla mücadele etmek ve saldırıları başlamadan bitirmek isteyen Almanya, İngiliz haber ajansı Reuters’e göre şimdiden 7 gün 24 saat çalışmalara başladı. Alman Federal Bürosu tarafından yönetilecek ve Alman siber güvenlik ekiplerinin destek vereceği çalışmada siber güvenlik uzmanları, zirvenin ve Almanya’nın güvenliği için bir haftaya yakın bir süre uykusuz mücadele edecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here