Alcatel, giyilebilir cihazlardan oluşan MOVE serisini IFA 2016’da tanıttı.

Alcatel MOVE’u ilk kez IFA’da tanıttı. Yeni seri, MOVEBAND, MOVETIME WiFi Watch, MOVETRACK ve MOVE Track&Talk’tan oluşuyor. MOVEBAND şirketin gündelik tüm yaşam faaliyetlerini takip eden ilk etkin bileziği olma özelliğini taşıyor. Kullanıcılar özel bir uygulamayla fiziksel etkinliklerini (gidilen mesafe, hız, zaman, yakılan kalori, vb.) ve uyku düzenlerini takip edebiliyorlar. MOVEBAND telefonun uzakta olduğu anlarda da kullanıcılara mesajlarını, e-postalarını ve cevapsız aramalarını bileklerinden görüntüleme imkanı tanıyor. İki saatten kısa sürede şarj olan cihaz, Alcatel akıllı telefonlarla birlikte paket halinde satılacak.

MOVETIME WiFi Watch, kullanıcılarının bileklerinden arama yapmalarını ve arama yanıtlamalarını sağlıyor. Bildirimlerle SMS, hatırlatma mesajı, e-posta gibi içeriklere ulaşım sağlıyor. Ayrıca adım, kalori, mesafe, zaman, vücuda alınan su ve kafein miktarı, kalp atış hızının da aralarında bulunduğu egzersiz verilerini takip ediyor. Kullanıcılar, cihaza özel bir uygulama kullanarak kendi fiziksel durumlarının takibini gerçekleştirebiliyor. MOVETIME WiFi Watch gümüş, koyu gri ve altın sarısı renk seçenekleriyle sunuluyor. 

GPS takip cihazı olan MOVETRACK ise 33 gram ağırlığında ve bavula ya da anahtarlığa kolayca yerleştirilebiliyor. Tasarımı sayesinde evcil hayvanların tasmasına dahi takılabiliyor. Cihaz, dört güne varan bekleme süresi boyunca gerçek zamanlı takip sağlama özelliğine sahip. Kullanıcılar, Virtual Fence isimli ayrı bir uygulama kullanarak, bir eşya önceden programlanan güvenli bölgeye giriş yaptığında ya da bu bölgeden çıkış yaptığında bildirim alabiliyorlar. Kullanıcılar ekstra detay için lokasyon takip geçmişini de inceleyebiliyorlar.

MOVE Track&Talk ile ebeveynler, çocuklarının güvenliğini “avuçlarının içinden” takip ediyor. MOVE Track&Talk ile arama yapmak, sesli mesaj yollamak, lokasyon takibi yapmak mümkün. Tümü özel bir uygulamayla yapılıyor. Ultra-sezgisel MOVE Track&Talk hızlı arama için beş telefon numarası depolayabiliyor ve acil durumlar için 10 adet önceden tanımlanmış kişiyi kaydediyor. GPS, GSM ve WiFi ile donatılan MOVE Track&Talk ile ebeveynler, çocuklarını en isabetli lokasyon bilgisi ile 90 saniye içerisinde bulabiliyor. Cihazın pil ömrü ise dört güne kadar ulaşıyor.

MOVE serisi eylül sonundan itibaren satışa sunulacak

Paylaş