Warning: getimagesize(/homepages/16/d642329746/htdocs/teknosafarison/wp-content/uploads/2016/10/telefon-satış.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /homepages/16/d642329746/htdocs/teknosafarison/wp-content/plugins/mashsharer/includes/header-meta-tags.php on line 270

Akıllı Telefon Satışları Tüm Dünyada Yüzde 6.6 Arttı

Yıllık artışta başı çekmeye devam eden Çin için durumun 2017'de tersine dönmesi bekleniyor.


Yıllık artışta başı çekmeye devam eden Çin için durumun 2017’de tersine dönmesi bekleniyor.

Birçok coğrafyada pazarın doyuma ulaşması ile son yıllarda düşüş gösteren akıllı telefon satış oranları 2016’da üreticilerin yüzünü güldürdü.

Araştırma firması GfK, 2015’ten bu yana akıllı telefon satışlarının yüzde 6.6 artış gösterdiğini açıkladı. Bu artışın sebebi ise sadece 2016’da 1.4 milyar cihazın satılması beklenen Çin pazarı olarak görülüyor. Bu da 2015’e göre yüzde 15 artışla neredeyse satılan her üç akıllı telefondan birinin Çin’de olduğu anlamına geliyor.

Orta ve Doğu Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Asya’nın bir kısmındaki geliştmekte olan ülkelerde tek haneli artış oranları yer aldı. Pazarın doygun olduğu Batı Avrupa, Kuzey Amerika gibi coğrafyalarda ise geçen yıl ile neredeyse aynı sayıda cihaz satıldı.

2017’de Çin pazarının doygun hale gelmesi ile Orta ve Doğu Avrupa, gelişen Asya ülkeleri gibi coğrafyalarda satış oranlarının artması bekleniyor.

Yorumlar

yorum

What's Your Reaction?

Alkış Alkış
0
Alkış
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akıllı Telefon Satışları Tüm Dünyada Yüzde 6.6 Arttı

Giriş Yap

Captcha!
Don't have an account?
Kaydol

Şifremi Unuttum

Back to
Giriş Yap

Kaydol

Captcha!
Back to
Giriş Yap
Choose A Format
Trivia quiz
Poll
Story
List
Meme
Video
Image