Akıllı Telefon Bağımlılığından Kurtulmak İçin Ekranınızı Siyah – Beyaz Yapın

10 Haziran 2017
32 Görüntülenme

Bugüne kadar akıllı telefon bağımlılığına çözüm olarak onlarca yöntemle karşılaştık. Bu yöntemlerden bazıları gerçek anlamda işe yarasalar da genellikle fazlasıyla uzun ve uygulanamaz şeyler olduğundan dolayı bunları akıllı telefon bağımlılığına bir çözüm olarak değerlendiremiyorduk. Ancak aslında akıllı telefon bağımlılığından kurtulmanın çok daha kolay bir yolu var.

Eski Google çalışanı ve kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan Time Well Spent’in kurucusu Tristan Harris, aslında akıllı telefon bağımlılığından kurtulmanın en kolay yolunun ekranı siyah – beyaz kullanmak olduğunu söylüyor. Nasıl siyah – beyaz hüzün dolu bir dünyada yaşamak istemiyor ancak canlı ve rengarenk dünyanın tadını çıkarmak istiyorsak, aynısı akıllı telefonlar için de geçerli.

Harris’in belirttiğine göre telefon ekranınızı bir süre boyunca siyah – beyaz olarak kullandığınızda bir süre sonra telefon tüm ilgi çekiciliğini kaybederek sadece ihtiyacınız için kullandığınız bir araca dönüşecek. Böylelikle de aslında bir anlamda ortaya çıkan bağımlılık azalacak.

Telefon ekranını nasıl siyah – beyaz yapabiliriz?

iOS

 Ayarlar > Genel > Erişilebilirlik > Ekran Ayarları > Renk Filtreleri menüsüne girerek gri tonlarını seçtiğinizde ekranınızı siyah beyaz yapmış olacaksınız.

Android

 Android’te bu durum biraz karışık çünkü her cihazda bu özellik farklı olabiliyor. Ancak genel olarak Ayarlar > Erişilebilirlik > Görme menüsünden ‘Siyah – Beyaz’ seçeneğini aktif ederek ekranınızı siyah – beyaz yapabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Apple, bazı MacBook’ların bataryalarını ücretsiz değiştirecek
Donanım
21 okunma
Donanım
21 okunma

Apple, bazı MacBook’ların bataryalarını ücretsiz değiştirecek

Haber Merkezi - 21 Nisan 2018

Apple, bazı MacBook Pro’larda batarya sorun keşfettiklerini açıkladı. Cupertinolu şirket, sorunun meydana geldiği bilgisayarlardaki bataryaları ücretsiz olarak değiştirecek. Apple, sınırlı…

Microsoft artık Windows’lu akıllı telefonları satmıyor
Mobil
184 okunma
Mobil
184 okunma

Microsoft artık Windows’lu akıllı telefonları satmıyor

Mert Yamak - 20 Nisan 2018

Microsoft'un geliştirmek için yoğun çaba harcadığı ancak uygulama yetersizliği başta olmak üzere çeşitli sıkıntılar nedeniyle devam ettiremediği mobil işletim sistemi…

Stokları tükenen Honor 7X ve Honor 9 Lite yeniden satışa çıktı!
Mobil
215 okunma
Mobil
215 okunma

Stokları tükenen Honor 7X ve Honor 9 Lite yeniden satışa çıktı!

Mert Yamak - 20 Nisan 2018

Bir süre önce Honor 7X ve Honor 9 Lite modelleriyle Türk akıllı telefon pazarına giriş yapan Huawei'nin alt şirketi Honor,…

Yorum yap