AirPods 3 bu yıl büyük tasarım değişiklikleriyle gelebilir

Apple'ın üçüncü nesil AirPods'ları yeni bir rapora göre büyük iç tasarım değişiklikleri getirebilir. DigiTimes'ın yayınladığı yeni rapora göre AirPods 3 yıl sonuna kadar piyasaya sürülecek. 

10 Mayıs 2019
207 Görüntülenme

Tedarik zinciri kaynakları, Apple’ın her tomurcuğun içinde yer açan paket sistem (SiP) teknolojisine geçeceğini iddia ediyor. Hareket, diğer bileşenlerin küçük kablosuz kulaklıkların içinde sıkışmasına olanak verebilir.

Apple, ikinci nesil AirPods’larını Mart ayı sonlarında piyasaya sürdü. Yeni modeller daha iyi pil ömrü, “Hey Siri” desteği ve aynı 159 dolar fiyatla daha hızlı bağlantı vaat ediyor. Fakat seleflerinden çok farklı değiller. Bir sonraki AirPods’lar ise yine bu yıl gelebilir.

DigiTimes’a göre AirPods 3, esnek panel kombinasyonu yerine SiP (pakette sistem) teknolojisini benimseyen yepyeni bir iç tasarım içerecek.

Değişiklik, Apple’ın her bir AirPods içindeki alanı yeni bileşenler açması için boş bırakmasına izin verebilir. Bir SiP, AirPods yongalarını daha da yakından birleştirerek pil ömrünü daha da artırabilir. Teknoloji aynı zamanda bileşen maliyetlerini ve üretim sürelerini kısaltabilir.

Dış tasarım değişikliklerinden ise bahsedilmedi. Bununla birlikte, güvenilir Apple analisti Ming-Chi Kuo daha önce 2019 AirPods setinin yeni bir form faktörü ile gönderileceğini öngörmüştü . Üçüncü nesil yükseltme, gürültü engelleme teknolojisini de içerebilir.

Bu, ikinci nesil AirPods’ların erkenden ölüme terk edileceği anlamına gelmiyor. Kaynaklar, bu yılki modelin daha ucuz bir fiyat etiketiyle satışacağının tahmin ediyor.

İlginizi çekebilir

Uçan balina adlı robot insan vücudunun içinde hareket edebiliyor
81 okunma
81 okunma

Uçan balina adlı robot insan vücudunun içinde hareket edebiliyor

Onur Binay - 17 Mayıs 2019

Dartmouth Koleji ve Hong Kong Şehir Üniversitesi'ndeki bilim adamları tarafından geliştirilen minik 3D baskılı robotun kuyruğu, kardiyomiyosit tabakası (kalp hücreleri)…

Facebook bir kez daha Haber Kaynağı’nı değiştiriyor
79 okunma
79 okunma

Facebook bir kez daha Haber Kaynağı’nı değiştiriyor

Onur Binay - 17 Mayıs 2019

Facebook, Haber Kaynağı’nı yönlendiren algoritmada güncellemeler yaptı. Güncellemeyle Haber Kaynağı’nda içerik gösterimi konusunda öncelik yakın arkadaşlara verilecek. Aynı zamanda kullanıcılar,…

Haber başlığı üretebilen robot geliştirildi
72 okunma
72 okunma

Haber başlığı üretebilen robot geliştirildi

Onur Binay - 17 Mayıs 2019

The Next Web Teknoloji sitesinin haberine göre, ‘Axios’ adı verilen robot, yapılan işlere göre yazılara uygun mantıklı başlık üretebiliyor. Yapay…

%d blogcu bunu beğendi: