Adobe kullanıcıları Creative Cloud konusunda uyardı

Adobe, üçüncü parti uygulamalar içeren bazı eski sürüm Creative Cloud uygulamalarına erişimi kaldırdı. Adobe, bundan böyle kullanıcıların Creative Cloud uygulamalarının sadece en son iki büyük sürümünü yükleyebileceklerini söylüyor.

15 Mayıs 2019
81 Görüntülenme

Uygulamalarını bir süredir güncellemeyen Adobe Creative Cloud aboneleri, gelen kutularını kontrol etmek isteyebilir. Yazılım şirketi, Photoshop ve Lightroom da dahil olmak üzere CC uygulamalarının eski sürümlerini kullanmaya devam etmeleri durumunda müşterilere “üçüncü tarafların olası ihlal riski altında olmaları” konusunda bir uyarı e-postası gönderdi. Bu e-postalar, abonelerin sistemlerinde kurulu eski uygulamaları bile listeliyor. Bazı durumlarda en yeni sürümlerin hangileri olduğunu söylüyor.


Adobe, CC uygulamalarını kullanan abonelerinin uygulamaları güncellemeleri gerektiğini söyledi. Twitter’da bir kullanıcının şikayetine cevap veren AdobeCare hesabı, kullanıcılarının CC uygulamalarının son iki sürümünü indirebileceğini söyledi.


Apple Insider’a açıklama yapan bir sözcü, “Adobe, son zamanlarda Creative Cloud uygulamalarının eski sürümlerini durdurmuş durumda. Bu sürümleri kullanan kullanıcılar ise artık lisanslı olmadıklarını belirten ve son yetkili sürümlerin nasıl indirileceğini anlatan rehberlerle bilgilendiriliyorlar” dedi. Ancak sözcü, Adobe’nin devam eden davalarla ilgili olarak üçüncü taraf ihlal iddiaları hakkında yorum yapamayacağını belirtti.

Apple Insider’da yer alan habere göre Dolby, Adobe’u lisans anlaşmalarına uymadıkları iddiasıyla Mart 2018’de dava etmişti.  Adobe, Dolby teknolojilerini kullanan ürünlerin satışlarını şirkete bildirmek ve üzerinde anlaşmaya varılan lisans ücretlerini ödemekle yükümlü.

Mahkeme dokümanlarına göre Dolby, Adobe’u herhangi ödeme yapmadan kendi teknolojilerini kullanmakla ve gerekli bilgiyi sağlamayı reddetmekle suçluyor. Adobe ise zamanında yaptığı bir röportajda Adobe’un, bu konudaki tanımlamalarını reddettiğini söylemişti.

İlginizi çekebilir

Honor 20 ve Honor 20 Pro ön inceleme
12 okunma
12 okunma

Honor 20 ve Honor 20 Pro ön inceleme

Onur Binay - 22 Mayıs 2019

Şirket, Honor 20 serisiyle uygun fiyata üst seviye özellikler sunmayı hedefliyor. Bu modeller, Huawei P30 Pro modelinde gördüğümüz Kirin 980…

Honor 20 ve Honor 20 Pro tanıtıldı: Teknik özellikleri ne? Fiyatı ne kadar?
29 okunma
29 okunma

Honor 20 ve Honor 20 Pro tanıtıldı: Teknik özellikleri ne? Fiyatı ne kadar?

Onur Binay - 21 Mayıs 2019

Honor, Londra’da düzenlediği etkinlikte Honor 20 ve Honor 20 Pro modellerini tanıttı. Şirket, Honor 20 serisiyle uygun fiyata üst seviye…

Google’ın işbirliğini kesmesinin ardından Huawei’den açıklama geldi
128 okunma
128 okunma

Google’ın işbirliğini kesmesinin ardından Huawei’den açıklama geldi

Onur Binay - 20 Mayıs 2019

Reuters’ın haberine göre Huawei’nin AOSP (Android Açık Kaynak Kodu Projesi) ile erişimi sınırlanırken, Google’ın çatı şirketi Alphabet’in aldığı karara göre…

%d blogcu bunu beğendi: