Adobe kullanıcıları Creative Cloud konusunda uyardı

Adobe, üçüncü parti uygulamalar içeren bazı eski sürüm Creative Cloud uygulamalarına erişimi kaldırdı. Adobe, bundan böyle kullanıcıların Creative Cloud uygulamalarının sadece en son iki büyük sürümünü yükleyebileceklerini söylüyor.

15 Mayıs 2019
96 Görüntülenme

Uygulamalarını bir süredir güncellemeyen Adobe Creative Cloud aboneleri, gelen kutularını kontrol etmek isteyebilir. Yazılım şirketi, Photoshop ve Lightroom da dahil olmak üzere CC uygulamalarının eski sürümlerini kullanmaya devam etmeleri durumunda müşterilere “üçüncü tarafların olası ihlal riski altında olmaları” konusunda bir uyarı e-postası gönderdi. Bu e-postalar, abonelerin sistemlerinde kurulu eski uygulamaları bile listeliyor. Bazı durumlarda en yeni sürümlerin hangileri olduğunu söylüyor.


Adobe, CC uygulamalarını kullanan abonelerinin uygulamaları güncellemeleri gerektiğini söyledi. Twitter’da bir kullanıcının şikayetine cevap veren AdobeCare hesabı, kullanıcılarının CC uygulamalarının son iki sürümünü indirebileceğini söyledi.


Apple Insider’a açıklama yapan bir sözcü, “Adobe, son zamanlarda Creative Cloud uygulamalarının eski sürümlerini durdurmuş durumda. Bu sürümleri kullanan kullanıcılar ise artık lisanslı olmadıklarını belirten ve son yetkili sürümlerin nasıl indirileceğini anlatan rehberlerle bilgilendiriliyorlar” dedi. Ancak sözcü, Adobe’nin devam eden davalarla ilgili olarak üçüncü taraf ihlal iddiaları hakkında yorum yapamayacağını belirtti.

Apple Insider’da yer alan habere göre Dolby, Adobe’u lisans anlaşmalarına uymadıkları iddiasıyla Mart 2018’de dava etmişti.  Adobe, Dolby teknolojilerini kullanan ürünlerin satışlarını şirkete bildirmek ve üzerinde anlaşmaya varılan lisans ücretlerini ödemekle yükümlü.

Mahkeme dokümanlarına göre Dolby, Adobe’u herhangi ödeme yapmadan kendi teknolojilerini kullanmakla ve gerekli bilgiyi sağlamayı reddetmekle suçluyor. Adobe ise zamanında yaptığı bir röportajda Adobe’un, bu konudaki tanımlamalarını reddettiğini söylemişti.

İlginizi çekebilir

Huawei, cihazlarının Google uygulamalarını çalıştırmaması durumunda para iadesi yapıyor
62 okunma
62 okunma

Huawei, cihazlarının Google uygulamalarını çalıştırmaması durumunda para iadesi yapıyor

Onur Binay - 19 Haziran 2019

Huawei, müşterilerini korumak adına son dönemde cazip fırsatlar sunuyor. Şirket Çin dışında da zorlaşan yeni müşteriler kazanmaya çalışıyor. Çin'de, şirket…

Steam yaz indirimi tarihleri belli oldu
55 okunma
55 okunma

Steam yaz indirimi tarihleri belli oldu

Onur Binay - 19 Haziran 2019

Twitter'da Steam Database kullanıcı adıyla yapılan bir duyuruda, Steam yaz indirimlerinin 25 Haziran 2019 tarihinde başlayacağı ve iki hafta süreceği…

Pokemon GO eski Android telefonlardan desteğini çekiyor
58 okunma
58 okunma

Pokemon GO eski Android telefonlardan desteğini çekiyor

Onur Binay - 19 Haziran 2019

Bu kararın arkasında geçerli hiçbir sebep yok. Bu yüzden sadece takımın önümüzdeki günlerde yayınlamayı planladığı sayısız güncelleme olduğunu tahmin edebiliriz.…

%d blogcu bunu beğendi: