Adobe kullanıcıları Creative Cloud konusunda uyardı

Adobe, üçüncü parti uygulamalar içeren bazı eski sürüm Creative Cloud uygulamalarına erişimi kaldırdı. Adobe, bundan böyle kullanıcıların Creative Cloud uygulamalarının sadece en son iki büyük sürümünü yükleyebileceklerini söylüyor.

15 Mayıs 2019
80 Görüntülenme

Uygulamalarını bir süredir güncellemeyen Adobe Creative Cloud aboneleri, gelen kutularını kontrol etmek isteyebilir. Yazılım şirketi, Photoshop ve Lightroom da dahil olmak üzere CC uygulamalarının eski sürümlerini kullanmaya devam etmeleri durumunda müşterilere “üçüncü tarafların olası ihlal riski altında olmaları” konusunda bir uyarı e-postası gönderdi. Bu e-postalar, abonelerin sistemlerinde kurulu eski uygulamaları bile listeliyor. Bazı durumlarda en yeni sürümlerin hangileri olduğunu söylüyor.


Adobe, CC uygulamalarını kullanan abonelerinin uygulamaları güncellemeleri gerektiğini söyledi. Twitter’da bir kullanıcının şikayetine cevap veren AdobeCare hesabı, kullanıcılarının CC uygulamalarının son iki sürümünü indirebileceğini söyledi.


Apple Insider’a açıklama yapan bir sözcü, “Adobe, son zamanlarda Creative Cloud uygulamalarının eski sürümlerini durdurmuş durumda. Bu sürümleri kullanan kullanıcılar ise artık lisanslı olmadıklarını belirten ve son yetkili sürümlerin nasıl indirileceğini anlatan rehberlerle bilgilendiriliyorlar” dedi. Ancak sözcü, Adobe’nin devam eden davalarla ilgili olarak üçüncü taraf ihlal iddiaları hakkında yorum yapamayacağını belirtti.

Apple Insider’da yer alan habere göre Dolby, Adobe’u lisans anlaşmalarına uymadıkları iddiasıyla Mart 2018’de dava etmişti.  Adobe, Dolby teknolojilerini kullanan ürünlerin satışlarını şirkete bildirmek ve üzerinde anlaşmaya varılan lisans ücretlerini ödemekle yükümlü.

Mahkeme dokümanlarına göre Dolby, Adobe’u herhangi ödeme yapmadan kendi teknolojilerini kullanmakla ve gerekli bilgiyi sağlamayı reddetmekle suçluyor. Adobe ise zamanında yaptığı bir röportajda Adobe’un, bu konudaki tanımlamalarını reddettiğini söylemişti.

İlginizi çekebilir

Hangisi daha hızlı? OnePlus 7 Pro – Samsung S10 Plus – Huawei P30 Pro?
15 okunma
15 okunma

Hangisi daha hızlı? OnePlus 7 Pro – Samsung S10 Plus – Huawei P30 Pro?

Onur Binay - 20 Mayıs 2019

Videoda farklı benchmark uygulamaları kullanılıyor. AnTuTu’da OnePlus 7 Pro birinci gelirken, ikinciliği Galaxy S10+ alıyor. Geekbench’in çok çekirdek performansından ise…

Drone’lar renklere göre sınıflandırılacak
21 okunma
21 okunma

Drone’lar renklere göre sınıflandırılacak

Onur Binay - 20 Mayıs 2019

500 gramdan ağır tüm İHA'ları ilgilendiren taslağa göre, İHA'ların uçacağı bölgeler, renklere göre sınıflandırılacak. Yeşil (serbest) bölgede İHA kullanıcısı, pilotu…

PUBG Lite Türkiye çıkış tarihi belli oldu
30 okunma
30 okunma

PUBG Lite Türkiye çıkış tarihi belli oldu

Onur Binay - 20 Mayıs 2019

Ücretsiz ön kayıtlar PUBG Lite'ın resmi internet adresinden gerçekleşirken, katılım sayısı 50 bin, 150 bin, 300 bin ve 500 bini…

%d blogcu bunu beğendi: