adidas’tan Geri Dönüştürülmüş Ayakkabı: UltraBOOST Uncaged Parley


adidas ve Parley for the Oceans, beraber tasarladıkları ilk performans ürünleriUltraBOOST Uncaged Parley’i tanıttı.

Bu ürünler, dünyanın en önemli futbol kulüplerinden Bayern Munich ve Real Madrid için formalar ile ilk UltraBOOST Uncaged Parley koşu ayakkabılarından oluşuyor.

Formalar, bu ortaklık kapsamında üretilen ilk performans tekstil ürünleri. UltraBOOST Uncaged Parley ise Parley Ocean Plastiği kullanılarak seri üretimi yapılan ilk ayakkabı. Her iki ürün de, Maldivler’in kıyı bölgelerinde gerçekleştirilen, Parley durdurma ve temizlik çalışmaları sayesinde elde edilen ve geri dönüştürülen plastik atıklardan üretildi. Bu çalışmalar ile küresel farkındalık yaratmak ve okyanuslardaki plastik kirliliği tehdidine ayrıntılı bir çözüm getirmek amaçlanıyor.

Toplamda 7.000 çift üretilen UltraBOOST Uncaged Parley’nin dokuma üst kısmı %95 oranında Ocean Plastic ve %5 oranında da geri dönüştürülmüş polyesterden oluşuyor. Üst kısmın geri kalanı, yani bağcıklar, topuk koruyucu ana malzeme, topuk dolgusu, astar sock-liner kaplama da geri dönüştürülmüş malzemelerden üretildi. Ürün tasarımında ise okyanus dalgalarından esinlenildi.

UltraBOOST Uncaged Parley, 16 Kasım itibariyle, Türkiye’de sadece 50 adet olmak üzere, adidas Beyoğlu, adidas İstinye Park Mağazaları’nda ve 290 Square Meters İstanbul Mağazasında, 784 TL’lik fiyatıyla satışa sunuluyor.

Yorumlar

yorum

What's Your Reaction?

Alkış Alkış
0
Alkış
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

adidas’tan Geri Dönüştürülmüş Ayakkabı: UltraBOOST Uncaged Parley

Giriş Yap

Captcha!
Don't have an account?
Kaydol

Şifremi Unuttum

Back to
Giriş Yap

Kaydol

Captcha!
Back to
Giriş Yap
Choose A Format
Trivia quiz
Poll
Story
List
Meme
Video
Image