ABD ordusu drone’lar için ağ bombası üretti

ABD ordusu, drone’ları havada avlayabilmek için  mevcut bomba atar silahlarla kullanılabilecek 40mm çapında ağ atar mermisi geliştirdi.

11 Şubat 2019
152 Görüntülenme

Geçtiğimiz ay Gatwick Havaalanı’ndaki uçuşlarda yaşanan durumlar gibi drone’lar bazen çok büyük sorunlara neden olabiliyor. Hatta yanlış yerlere uçtuğunda güvenlik riski bile yaratabilirler. ABD Ordusu ile çalışan mühendisler, drone yakalamak için ağ bombası geliştiriyor.

Halen deney aşamasında olan 40 mm’lik bomba, M320 ve Mk-19 gibi silahlarla kullanılabiliyor.

İnsansız hava aracına yaklaştığında, el bombası içindeki ağı serbest bırakıyor. 6 ile 9 metre arasında açılan ağ drone’u yere düşürüyor.

Yerdeki bir kişi veya kumandadaki bir yakınlık sensörü tarafından uzaktan da çalıştırılabilen entegre bir kontrol panosundan gelen sinyal ile ağ tetiklenebiliyor.

Orduya göre, el bombası için drone pilotu becerileri gerektirmediğinden kullanımı kolay ve etkili. Ek olarak, bir kişi onlarca el bombası taşıyabildiğinden bütün drone’lar anında çökertilebilir.

İlginizi çekebilir

Pirelli’nin 147 yıllık hikayesi çizgi roman oldu
52 okunma
52 okunma

Pirelli’nin 147 yıllık hikayesi çizgi roman oldu

Onur Binay - 20 Nisan 2019

İtalyan lastik üreticisi Pirelli, 147 yıllık hikayesini dijital bir çizgi romana taşıdı. Beş bölümlük “Pirelli an Italian in the world”…

Dubai’de telefon fiyatları ne kadar?
62 okunma
62 okunma

Dubai’de telefon fiyatları ne kadar?

Onur Binay - 20 Nisan 2019

Akıllı telefonlardan kameralara hatta bilgisayarlara kadar birçok farklı ürünün fiyatı Dubai’de ne kadar gelin hep birlikte görelim.... Yurtdışı seyahatlerinden dönerken…

Huawei P30 Pro’daki ekrana gömülü ahizeye yakında bakıyoruz
68 okunma
68 okunma

Huawei P30 Pro’daki ekrana gömülü ahizeye yakında bakıyoruz

Onur Binay - 19 Nisan 2019

Huawei, geçtiğimiz yıl kasım ayında Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Marka Ofisi’nden ahizeyi çerçeveden ayıran bir teknoloji için patent aldı.…

%d blogcu bunu beğendi: