Yeni iPhone hakkında birçok bilginin ortaya çıkmasıyla birlikte analistler, bir sonraki Apple Watch modeli için de tahminlerini paylaşmaya başladı.

Dünyanın en saygın ekonomi yayınlarından Bloomberg’in raporuna göre ilk günden beri tasarım anlamında değişikliğe gidilmeyen Apple Watch, 3.nesil yeni modeli ile birlikte bazı farklılıkları da beraberinde getirecek.

Analistler yeni Apple Watch’ta ilk olarak önemli bir tasarım değişikliği bekliyor. Bu tasarım değişikliğiyle birlikte Apple Watch’un ekran – gövde oranının arttırılması beklenirken Apple’ın akıllı saat alanında yarattığı marka algısını bozmamak için şekil itibariyle 3.nesil Apple Watch modelinde de ilk modele benzer tasarım detaylarını kullanması bekleniyor.

Tasarım yönünde analistlerin beklentileri doğru çıkar mı bilemiyoruz ancak Bloomberg’in paylaştığı raporda en dikkat çekici nokta 3.nesil Apple Watch (Apple Watch series 3) modelinin dahili SIM kart desteğiyle gelecek olması.

Raporda belirtilene göre Apple, yeni Apple Watch modelini SIM kart seçeneğiyle birlikte de satışa sunacak ve böylelikle SIM kartlı modeli tercih edenler akıllı saatleri üzerinden arama yapabilecek.

3.nesil Apple Watch ne zaman tanıtılacak?

Şu ana kadar Apple tarafından yeni Apple Watch’un tanıtım tarihine dair bir bilgi ya da ipucu paylaşılmış değil ancak tahminler, 3.nesil Apple Watch modelinin yeni iPhone ile birlikte eylül ayında düzenlenecek basın etkinliğinde tanıtılacağını söylüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here