Casper’ın yüksek ekran kasa oranı ve üçlü arka kamerasıyla dikkat çeken akıllı telefonu VIA F3’ü sizler için inceledik. Fiyatı ne kadar diyenler için de başta söyleyeyim 2000- 2200 TL’ye bu telefonu piyasada bulabiliyorsunuz

İncelemeye başlamadan önce kutu içeriğinden kısaca bahsedeyim. Kutudan şarj aleti ve microUSB ye ek olarak ekran koruyucu ve şeffaf kılıf da çıkıyor. Böylece sizi ekstra maliyetten kurtarmışlar.

Tasarımdan başlayacak olursak benim test ettiğim model gece yarısı mavisi olarak geçiyor. Oldukça şık bir cihaz arkası camla kaplı bu yüzden parmak izlerini belli edebiliyor. Burada 3D cam tasarım kullanılmış, çerçeveler ise polikarbanottan yapılmış. Parmak izi okuyucu da yine arka tarafta. Hızı ne alemde derseniz, orta seviyede ve bazen tutukluk yapabiliyor. Kısaca parmak izi sensöründe Huawei telefonlarındaki kadar bi hızı burada beklemeyin.

Yüz tanıma da var. O da uygun ışık koşullarında oldukça iyi çalışıyor. Düşük ışıkta ve bazen de gözlükle sizi tanımayabiliyor.

Güç düğmesi ve ses tuşları sağ tarafa yerleştirilmiş, tek elle kolaylıkla erişebiliyorsunuz. Altta tek hoparlör, microUSB bağlantı girişi, üstte ise 3.5 mm kulaklık jakı bulunuyor. Sol yanında ise SIM ve microSD kart çekmecesini göreceksiniz.Fiziksel düğmeler oldukça güven verici bir tıklama sunuyor. microUSB cihazın hızlı şarj olmasını engelliyor ve artık eskimeye başlayan bir teknoloji.

Tasarım genel anlamdan serinin eski üyelerine göre oldukça yenilikçi. Rakiplerine kıyasla bu sefer geri kalınmamış. Sağlamlık açısından tok bir yapıda. Kullanırken elinizden kayma derdi yok. En azında ben böyle bir sorun yaşamadım. Siz yine de elden düşürmemeye dikkat edin.

Paylaş