Apple analisti Ming-Chi Kuo, şirketin 2020’de piyasaya süreceği iPhone modelleriyle ilgili bir rapor yayımladı. Kuo’ya göre Apple, 2020 model iPhone’larını paslanmaz çelik malzemeden üretecek. Tasarım olarak ise iPhone 4’e benzeyebilirler.

Kuo, 2020’de piyasaya sürülecek iPhone modellerinin genel tasarımının tüketicilere iPhone 4 modelini hatırlatacağını söyledi. Ayrıca Apple, hafif kavisli ekran yapısından da vazgeçmeyecek.

Haziran ayında Kuo, 2020 model iPhone’ların 5.4 inç, 6.1 inç ve 6.7 inç ekranlara sahip olacağını söyledi. Serinin ekranları, iPhone 11 Pro ve iPhone 11’de gördüğümüz gibi OLED (iki tanesi), LCD (biri) modelden oluşabilir.

iPhone 4’ün tasarımı hala sevilmeye devam ediyor, bu nedenle iPhone’un kare kenarlı modern bir yoruma geçmesini görmek ilginç olacak.

Yeniden tasarlanan iPhone’ların 2020 sonbaharında, 5G özellikli ve yeni dış kasa tasarımının yanı sıra artırılmış gerçeklik özelliklerine sahip olması bekleniyor. Apple, kendi hücresel modemlerinin geliştirilmesini hızlandırmak için Intel’in hücresel modem bölümünü satın aldı. Ancak bir süre daha hazır olmayacaklar. 2020 için Apple, Qualcomm tarafından üretilen 5G modemleri kullanacak .

Paylaş