Apple’ın 2019 planlarını özetleyen kapsamlı bir araştırma notunda, analist Ming-Chi Kuo bir sonraki iPhone programına ilişkin görüşlerini açıkladı. Kuo’ya göre, 2019 iPhone serisi, 6,5 ve 5,8 inç OLED ile 6,1 inç LCD model dahil olmak üzere geçerli dizinin aynısını koruyacak.

2019’da beklenebilecek değişikliklere gelince, Kuo iPhone XR halefinin 4GB RAM’e yükseltilebileceğini, tüm modellerde buzlu cam kasa, daha büyük piller, diğer cihazları kablosuz olarak şarj etme, iç mekan konumlandırma ve navigasyon için yeni teknoloji ile geleceğini belirtti.

“Yeni 5.8 inç ekran OLED DSDS’yi destekleyebilir. Modellerin ana güncellemelerinin bir kısmı, iç mekanda konumlandırma, navigasyon için Ultra Geniş Bant (UWB), buzlu cam kasa, diğer cihazları şarj etmek için iki taraflı kablosuz şarj, yükseltilmiş Face ID, daha büyük piller ve üçlü kamera özelliği (geniş, telefoto ve ultra geniş lens) içeriyor.”

Kuo ayrıca üç modelin de USB-C yerine Lightning konektörleri içereceğini ve mevcut modellerle aynı çentik alanına sahip olacağını söyledi.

Bunlara ek iPad’ler için iki yeni ekran büyüklüğü sunulacak. Daha büyük ekranlı 9.7 inç yerine 10.2 inç ekran gelecek. Analist aynı zamanda 16 inçlik yeni MacBook Pro‘nun, 6K monitörün ve parçaları daha kolay yükseltilebilir Mac Pro’nun yolda olduğunu da ifade etti.

Paylaş