2017 Mazda3 Satışa Sunuldu

10 Ocak 2017
20 Görüntülenme

2017 Mazda3, Hatchback ve Sedan serisinde, dış değişiklikler, yenilenmiş kabin ve   şirketin SKYACTIV-VEHICLE DYNAMICS teknolojisinin ilki  olan G-Vectoring Control teknolojisini barındırıyor.


2017 Mazda3, 105 PS SKYACTIV-D 1.5-litre turbo dizel ve SKYACTIV-G benzinli motor 1.5-litre 120 PS motor seçenekleri altı vitese sahip SKYACTIV-MT manuel ve SKYACTIV Drive otomatik şanzıman alternatifleri ve üç farklı donanımları ile 73 bin 263 TL’den başlayan anahtar teslim fiyatla satışa sunuluyor.


Euro 6 düzenlemelerine uyan ve ödül kazanan bu motorlar, ileri altı vitese sahip SKYACTIV-MT manuel ve SKYACTIV Drive otomatik şanzıman seçenekleriyle  sunuluyor.

Motor performansını arttırmak için üç yeni teknolojiden (Yüksek netlikte gaz pedalı kontrolu, Doğal ses düzenleyici ve Doğal ses frekans kontrolü) faydalanan SKYACTIV-D turbo dizel motorlar ayrıca sessiz çalışma ve sürüş kalitesini arttırma iddiası ile araçlardaki yerini alıyor.

Doğal ses frekans kontrolü teknolojisi, dizel motor parçalarının tipik olarak en gürültülü şekilde titreşim yaptığı üç kritik frekans bandını baskı altında tutarak doğal ses düzenleyici teknolojisini tamamlıyor.


Mazda3’ün dış görünümü; ızgara, ön sis far çerçevesi ve LED far teknolojisi  ile yenilendi. Her iki gövde stilinde de, panoramik dönüş sinyallerine sahip kapı aynaları bulunurken, hatchback versiyonlarında yeniden tasarlanmış arka tampon yer alıyor. Aracın sunulduğu 9 renk seçeneği arasında Sonsuz Mavisi Mika ve iki yeni renk olan Kül ve Çelik Grisi Premium Metalik renkleri yer alıyor.


MacPherson ön desteği ve multi-link (çoklu bağlantılı) arka süspansiyonda yapılan revizyonlar sürüş konforu ve titreşimi azaltma üzerine yoğunlaşırken araç, Mazda’nın SKYACTIV-VEHICLE DYNAMICS teknolojilerinin ilki olan  G-Vectoring Control (GVC) sistemi motor torkunu her tekerlek üzerine optimal bir şekilde dağıtarak,daha iyi yol tutuş ve sürüş konforu sağlıyor.


Beş yıldız Euro-NCAP çarpışmaya dayanıklılık derecesi ile ödüllendirililen araç, Mazda’nın gelişmiş  ve yenilikçi i-ACTIVSENSE sürücüyü destekleyen güvenlik teknolojilerine sahip. İleriyi algılayan kamera uyarlaması, geliştirilmiş Akıllı Şehiriçi Fren Desteği (Advanced Smart City Brake Support - Advanced SCBS) ve Akıllı Fren Desteği (Smart Brake Support - SBS) sistemleri, yeni Trafik İşareti Algılama (Traffic Sign Recognition-TSR) fonsiyonu ve Uyarlanabilir LED Farlar (Adaptive LED Headlights - ALH) ile Mazda i-ACTIVSENSE teknolojilerinin fonksiyonelliği arttırılıyor.


İşlevselliğinin üst hız limiti  80 km/s’e çıkarılan SCBS sistemisadece araçları değil, yolcuları da algılıyor. SBS sistemi ise otomatik frenleme için geniş hız aralığına sahip ve bu sistemin üst hız limiti araçta 160 km/s’e olarak yer alıyor.

Credit

İlginizi çekebilir

Türkiye’de yabancı kartla yapılan hava yolu ödemeleri dört kat arttı
Sektörel
55 okunma
Sektörel
55 okunma

Türkiye’de yabancı kartla yapılan hava yolu ödemeleri dört kat arttı

Haber Merkezi - 24 Nisan 2018

Bankalararası Kart Merkezi (BKM), Türkiye'nin 2018 yılı mart ayındaki kart kullanım verilerini açıkladı. BKM verilerine göre geçtiğimiz yıl mart ayına…

Uber’in rakibi Careem siber güvenlik kurbanı oldu
Yazılım ve Uygulamalar
62 okunma
Yazılım ve Uygulamalar
62 okunma

Uber’in rakibi Careem siber güvenlik kurbanı oldu

Haber Merkezi - 24 Nisan 2018

Hacker'lar, 14 Ocak'tan önce Careem'e üye olan herkesin isimlerine, e-posta adreslerine, telefon numaralarına ve gezi verilerine eriştiler. Careem, bilgisayar korsanlarının…

Wikipedia’ya ‘sayfa önizlemeleri’ özelliği eklendi
Sosyal Medya
144 okunma
Sosyal Medya
144 okunma

Wikipedia’ya ‘sayfa önizlemeleri’ özelliği eklendi

Haber Merkezi - 24 Nisan 2018

Wikipedia’ya faydalı bir yeni özellik ekledi: sayfa önizlemeleri. Wikimedia Foundation yapılan yenilik hakkında “son yıllarda yapılan masaüstü Vikipedi'deki en büyük…

Yorum yap