Avrupa Ralli Şampiyonası 2017 sezonunda ilk iki yarışı başarıyla tamamlayıp, 4.lüğe kadar yükselen ve şampiyonadaki iddiasını sürdüren Castrol Ford Team Türkiye, şampiyonanın 3.yarışı için takımın gençlerinden Ümit Can Özdemir’in de katılımıyla Yunanistan’ın dünyaca ünlü Akropol Rallisi’nde başarı arayacak.

Avrupa’nın en zorlu rallilerinden biri olarak gösterilen ve 2 gün sürecek olan Akropol Rallisi’nde ekipler, 229.8 km’lik 12’si özel etap olmak üzere toplamda 686.3 km’yi toprak zeminde geçerek takımlar şampiyonasındaki yerini güçlendirmeyi hedefliyor. 2016 sezonunda Castrol Ford Team Türkiye’nin 3 ekiple katıldığı yarışta Murat Bostancı, Fiesta R2T’si ile iki çeker kategorisinde kazanmayı başarmıştı.

Takımın genç sürücüleri önden çekişli 1.0 ECOBOOST FIESTA R2T ile Buğra Banaz & Burak Erdener ile Ümit Can Özdemir & Batuhan Memişyazıcı ikilileri Castrol Ford Team Türkiye’nin takımlar şampiyonasındaki iddiasını güçlendirmek için Yunanistan’da start alacaklar. İki ayağı geride kalan Avrupa Ralli Şampiyonası’nda Yunanistan – Akropol Rallisi öncesi puan durumu ise şöyle;

PUAN DURUMU
1. Opel Junior Team – Almanya 69
2. Sports Racing Technologies – Letonya 41
3. Peugeot Rally Academy – İspanya 39
4. Castrol Ford Team Türkiye – Türkiye 28
5. ACCR Czech Team – Çek Cumhuriyeti 28
6. Russian Motorsport Performance – Rusya 25
7. Lotos Rally Team – Polonya 20
8. ADAC Opel Rally Junior Team 18
9. RMC Motorsport – İspanya 16
10. Auto Laca Competicion – İspanya 15

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here