Dünyada bir ilki gerçekleştirerek 16 kamerayı bir gövdede toplayan kamera Light L16 ile çekilen 81 megapiksel çözünürlüğe sahip ilk fotoğraflar yayınlandı.

Her biri 13 megapiksel çözünürlüğe sahip 16 kameranın küçük bir gövdede toplanmasıyla dikkat çeken Light L16, 435 gram ağırlığıyla kendinden daha ağır makinelere karşı oldukça iddialı. 81 megapiksel çözünürlüğe sahip fotoğraflar çekmesinin yanı sıra oldukça başarılı 4K videolar da çekebilen kamera 100 ile 3200 ISO değerlerine sahip. Bunların yanı sıra 5 inç boyutunda Full HD ekran ile de çekilen fotoğrafları herhangi bir ortama aktarmadan görüntülemenize, 256 GB dahili depolama alanıyla da binden fazla fotoğrafı depolayabilmenize olanak sunuyor.

52 megapiksel üstünde fotoğraf çekebilen Light L16’nın performansını göstermek amacıyla 81 megapiksel çözünürlüğe sahip paylaşılan 3 fotoğrafın tam çözünürlüklü haline buradan ulaşmanız mümkün.

Daha önce belli bir sayıda satışı yapılan kameranın siparişi şimdilik kapalı fakat 2017’nin sonunda tekrar siparişe açılacağı düşünülüyor. Ayrıca Light L16, 1700 dolarlık fiyat etiketine sahip.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here