Önceden de birçok ölüme sebep olan oyun Metin2’nin bir çocuğun daha ölümüne sebep olduğundan şüpheleniliyor. 13 yaşında ve neredeyse gününün tamamını bilgisayar başında geçiren Hakan, Metin2’nin açık olduğu bilgisayar önünde ölü olarak bulundu.

İstanbul’un Esenyurt ilçesinde yaşayan 13 yaşında Hakan isimli genç, ailesi tarafından yapılan açıklamaya göre 25 Temmuz günü saat 15:00 sularında amcasının evindeyken saat 17:00 sularında eve geri döndü. Ardından hemen bilgisayar geçmesinden yaklaşık 2 saat sonra babaannesi ve ağabeyi Ersin eve girmesiyle Hakan’ı odasında, bilgisayar masasının önünde yerde yatar bir şekilde gördüler. Ardından abisi hemen hastaneye götürse de yapılan müdahaleler ne yazık ki etkili olamadı ve doktor, Hakan’ın hastaneye getirilene kadar çoktan ölmüş olduğunu belirtti.

Daha sonra Hakan’ın cesedi ve bilgisayarı incelemeye alındı. Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği, olayın halen daha araştırmaya devam ediyor.

Oğlununun bir başkası tarafından öldürüldüğünü düşünen baba konu ile ilgili şunu söyledi:

“Kardeşimin söylemesine göre bilgisayarı da temizlenmiş. Hastanede boynunda tırnak izi olduğunu gördük. Kafamızı karıştıran konu ise sargı bezinin 2 kez ayrı ayrı düğümlenmesi.”

Daha öncesinden de özellikle Metin2 oyunundaki anlaşmazlık yüzünden birçok cinayet vakası yaşanmıştı. Psikiyatr Yrd. Doç. Dr. Mine Elagöz Yüksel, oyun yüzünden olduğu düşünülen ölümle ilgili şu açıklamalarda bulunuyor:

Bu oyunlar, çocuklarda epilepsiyi tetikleyebiliyor. Ölüm sebebi bu olabilir. Dikkatsizliği, hiperaktiviteyi ve uykusuzluğu da artırabiliyor. İntiharı da tetikleyebilir. 13 yaşındaki çocukların tanımadığı kişilerle iletişime geçmesi söz konusu olabiliyor. O tarz birinden direktif de gelmiş olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here